KKP STOMILANKI OLSZTYN
–
GKS LZS WIKIELEC

3-3 (3-0)

W przeciwieństwie do sobotniego meczu pierwszej drużyny Stomilanek, trzecioligowe zawodniczki niedzielny mecz rozpoczęły po prostu dobrze. Nie oznacza to że nie było się do czego przyczepić, drużyna popełniała błędy, mniejsze, większe ale powoli i sukcesywnie wypełniała założenia przedmeczowe trener Eweliny Balcewicz.

Już w 9 minucie meczy Sandra Gieroś zmusiła bramkarkę Wikielca do wyjęcia piłki z własnej bramki. Stomilanki od pierwszych minut utzrymywały się przy piłce, zdobywając pole do gry i tworząc sobie dogodne sytuacje na zdobycie kolejnych bramek. Jedną z nich w 21 minucie gry na bramkę zamieniła Aleksandra Penk. Trzynaście minut później Aleksandra Penk ponownie zdobywa bramkę, tym razem z rzutu karnego. Pierwsza część meczu zdecydowanie pod dyktando Stomilanek.

Po przerwie ze względu na wynik w olsztyńskiej drużynie nastąpiły dość duże zmiany w składzie. Z ławki rezerwowych na plac gry zameldowały się cztery piłkarki. Już bardziej doświadczone i ograne piłkarki ustąpiły miejsca młodszym, jeszcze niedawno grającym w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych. Niestety obraz gry diametralnie się zmienił. Do głosu doszedł zespół z Wikielca i to jego zawodniczki z minuty na minutę przejmowały inicjatywę i kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

W 55 i 58 minucie Stomilanki poniosły karę za błędy jakich się dopuściły. Drużyna przyjezdna bez zmrużenia oka wykorzystywała nawet najmniejsze potkniecie Olsztynianek, które nie mogły wykorzystać nadarzających się okazji na podwyższenie wyniku. Dziesięć minut przed końcem meczu Stomilanki tracą trzecią bramkę i mecz rozpoczyna się od nowa. Przy wyniku remisowym ataki drużyny z Wikielca nasilają się a „gościnne” Stomilanki wydają się być coraz bardziej zagubione.

Do ostatniego gwizdka żadna strona nie była wstanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się wynikiem 3-3. Tak już w piłce nożnej bywa, że czasem remis bywa zwycięski, ten z całą pewnością jest zwycięski Wikielca.