AS STOMIL OLSZTYN
–
KKP STOMILANKI OLSZTYN
2-2 (1-0)

Drugi mecz w ten weekend rozgrywany w pełnym słońcu. Atmosferę nie dość że słońce ale i spotkanie derbowe podgrzewało maksymalnie. Stawką meczu mistrzostwo 3 Ligi Kobiet.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważały zawodniczki Stomilu. Częściej przebywały na połowie Stomilanek, częściej były przy piłce i w 26 minucie doprowadziły do jednobramkowego prowadzenia. Do wrzuconej piłki  w pole karne doskoczyła jedna z obrończyń Stomilanek i niestety przelobował własna bramkarkę umieszczając piłkę w bramce.

Z kontrataków, które przeprowadziły Stomilanki nic w efekcie nie wynikło poza kilkoma niewykorzystanymi rzutami wolnymi. Zawodniczki Stomilu przy kontrach Stomilanek przerywały grę faulem. Ze strony Stomilanek mnożyły się straty, piłki grane na pamięć do nikogo i ogólna niefrasobliwość. Pomijając bramkę, zdarzyło się kilka prezentów w postaci kiksów podopiecznych trener Eweliny Balcewicz dla Stomilu. Szczęśliwie dla Stomilanek – niewykorzystane.
Pierwsze 40 minut zakończyło się jednobramkową przewagą Stomilu.

Druga część gry rozpoceła się fatalnie Stomilankom, AS w 42 minucie zdobywa swoją drugą bramke. Najwidoczniej Stomilanki potrzebowały aż 43 minut aby wejść w mecz. Po utracie drugiej bramki Drużyna trener Eweliny Balcewicz wkońcu się przebudziła i zaczęła konstruować grę i tworzyć sobie coraz to dogodniejsze sytuacje pod bramką przeciwnika.

Dopier w 57 minucie Sandra Gieroś strzałem z 20 metra zdobywa kontaktową bramkę. Od tego momentu przewaga Stomilanek była znacząca. Gra toczyła się głównie na połowie Stomilu. Zawodniczki z Piłsudskiego kilkakrotnie wyszły z kontratakiem ale te akcje szybko był przerwane i gra ponownie wracała na połowę gospodarza.

W 64 minucie sędzia prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny Stomilankom za zgranie piłki ręką na piątym metrze przed bramką jednej z zawodniczek Stomilu. Rzut karny na bramkę zamienia Cichowska technicznym uderzeniem. Derbowe spotkanie jakby rozpoczęło się od nowa. Mamy remis 2-2.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie. Wprowadzone zmiany w drużynie Stomilanek dały dużo świeżości. Należy zaznaczyć że niestety niektóre z zawodniczek nie sprostały oczekiwaniom stawianym im przed meczem.