sobota, 28 kwietnia 2018

GDAŃSK ZDOBYTY

Po wyjeździe do Gdańska Stomilanki dopisały do swojego dorobku w tym sezonie kolejne trzy punkty i trzy bramki. W drodze do Ekstraligi kolejny milowy kamień za nami. Mimo meczu z drużyną z końca tabeli zwycięstwo olsztyniankom nie przyszło łatwo.

Stomilanki w mecz weszły z przytupem, już w drugiej minucie Valentina Tarakanova zmusiła bramkarkę LG do wyjęcia futbolówki z bramki. Obraz gry w pierwszej połowie jednoznacznie wskazywał przewagę olsztynianek. Ewidentnie gra była dyktowana przez Stomilanki. Niewykorzystane sytuacje mnożyły się z minuty na minutę. Zawodniczki Akademii Piłkarskiej LG w pierwszej odsłonie jedynie trzy razy zmusiły do wysiłku Natalie Piątek.

Brak skuteczności Stomilanek został przerwany w drugiej połowie po indywidualnej akcji  Sandry Bukowskiej przeprowadzonej w 52 minucie meczu. Podopieczna Dariusz Maleszewskiego po otrzymaniu piłki na wysokości 25 metra zdecydował się wejść miedzy zawodniczki drużyny przeciwnej, wchodząc w pole karne LG oddała techniczny strzał w kierunku dłuższego słupka, podwyższając wynik na 0-2.

Z upływem czasu gdańszczanki coraz częściej próbowały zagrozić bramce drużyny z Olsztyna. Trener LG zdecydował się zmienić ustawienie i przejść na trójkę obrończyń, co spowodowało większe zagęszczenie w środku pola na i tak dość małym boisku jakim dysponuje zespół z Gdańska. Ataki LG były chaotyczne i nie przyniosły efektu w postaci bramki.

Wynik zmieniła w 72 minucie Valentina zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu.