niedziela, 25 sierpnia 2019

PRZEDSMAK 3 LIGI KOBIET

3 LIGA KOBIET

JEZIORAK IŁAWA – STOMILANKI II OLSZTYN  0-2 (0-1)

Jeszcze dwa tygodnie do pierwszego meczu 3 ligi kobiet w naszym województwie. Przygotowania do sezonu rozpoczęły się w tym roku wyjątkowo wcześnie bo już 15 lipca wyjazdem na obóz przygotowawczy do Ornety i od tego dnia dziewczęta wzięły udział w wielu treningach i trzech sparingach. Pierwszy sparing odbył tydzień po obozie z Włókniarzem Białystok który przegraliśmy dwiema bramkami a konkretnie 7-5. Drugi sparing niestety musiał być odwołany i jego miejsce odbyła się gra wewnętrzna z pierwszą drużyną Stomilanek, która zakończyła znaczną wygraną zespołu występującego na poziomie 1 ligi kobiet. Jako ostatni sprawdzian przed ruszającą 3 liga kobiet był mecz w Iławie z tamtejszym Jeziorakiem.
Początek meczy w Iławie nie był z całą pewnością obiecujący. Drużyna Stomilanek, która jest w obecnej chwili na początku swojej przebudowy personalnej, nie mogła znaleźć płynności w grze od pierwszych minut. Ewidentnie na boisko wkradł się niepotrzebny bałagan. Z biegiem czasu drużyna z Olsztyna zaczęła łapać prawidłowy rytm, co zaczęło się przekładać na zdobywanie pola na połowie przeciwnika i doprowadziło do kilku sytuacji podbramkowych. Niestety w 30 minucie meczu sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Stomilanki. Piłka grana z lewej strony boiska w pole karne została przedłużona przez zawodniczkę Stomilanek, która odbija się od siatki bramki tuż za poprzeczką i wraca na pole gry tuz przed liną bramkową. Arbiter sędziujący ten mecz stwierdza że piłka odbiła się od poprzeczki i nakazuje grać dalej. Po kilku minutach utrzymywania się drużyny z Olsztyna przy piłce na połowie przeciwnika Stomilanki mają okazje rozpocząć grę od rzutu rożnego. Do wykonania rożnego podeszła Sandra Gieroś i jak już to miało miejsce w rundzie wiosennej, bezpośrednim uderzeniem umieszcza piłkę w bramce otwierając tym wynik.
Druga część gry okazała się lepszą odsłoną zawodniczek Stomilanek. Gra toczyła się przedewszystkim pod dyktando Olsztynianek. Nieliczne kontry jakie próbowały wykorzystać Iławianki były szybko wyjaśniane przez drużynę przyjezdną a niestety były one efektem błędów w grze Stomilanek. Około 60 minuty ponownie Sandra Gieroś trafia do bramki Jezioraka. Wynik meczu do ostatniego gwizdka już się nie zmienił mimo że były ku temu okazje.
Drużyna Stomilanek rozegrała dobre spotkanie a należy pamiętać że przed tą drużyną jest jeszcze wiele pracy. Brawo dziewczyny za postawę, grę i wynik.