sobota, 24 sierpnia 2019

KONIN ZDOBYTY! 3PKT I 3 BRAMKI ZABIERAMY DO OLSZTYNA

1 LIGA KOBIET

MEDYK II KONIN – STOMILANKI OLSZTYN  0-3 (0-1)

Kolejny wyjazd na trudny mecz z przeciwnikiem, który od zawsze stawia wysoko poprzeczkę zaliczmy do bardzo udanych. Nasza drużyna, która co sezon jest poddawana mniejszym lub większym zmianom kadrowym, jak było widać na boisku w Koninie trzyma poziom i przez cały czas się rozwija. Mecze z rezerwami Medyka, grającego pierwszą drużyną na poziomie Ekstraligi Kobiet za każdym razem przynosiły dużo emocji na poziomie pierwszej ligi, a należy tu zaznaczyć że jest to pierwsze zwycięstwo nad drużyna Medyka II Konin odkąd olsztynianki występują na tym poziomie rozgrywek. Stomilanki od pierwszego do ostatniego gwizdka konsekwentnie prowadziły grę kombinacyjną, wykazując się dużą dojrzałością zarówno w grze obronnej jak i w ataku.
Już w drugiej minucie olsztynianki mogły otworzyć wynik po wejściu w polu karne Pauli Zawistowskiej, która została przewrócona przez bramkarkę. Niestety obsada sędziowska nie dopatrzyła się w tej sytuacji niczego wykraczającego za obręb przepisów i rzut karny nie został podyktowany. Pierwsza połowa obfitowała w niezliczone faule zawodniczek z Konina, które ewidentnie nie radziły sobie z przyjezdnymi zawodniczkami. Sędzią tego spotkania tylko raz w pierwszej połowie zdecydowała się sięgnąć po żółty kartonik, który musiała obejrzeć jedna z miejscowych piłkarek. Taki obraz gry spowodował otwarcie wyniku przez Valentynę Tarakanovą przy pomocy rzutu karnego w 45 minucie meczu.
Druga połowa meczu była zdecydowanie zdominowana przez zawodniczki z Olsztyna. Chwilę po wznowieniu gry Paula Zawistowska podwyższa wynik na 0-2 a trzy minuty później Valentyna Tarakanova zdobywa trzecią bramkę dla swojego zespołu. Tak szybko stracone bramki przez druzyne Medyka bardzo podcina miejscowym zawodniczkom skrzydła i z biegiem czasu oddają coraz bardziej pola Stomilankom. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie ulega zmianie.