niedziela, 9 września 2018

SZTORM "NIE" STRASZNY

KKP STOMILANKI OLSZTYN – SZTORM GDAŃSK  5-0 (3-0)

W trzeciej kolejce pierwszej lidze kobiet na boisku przy ul. Żytniej w Olsztynie drużyna Stomilanek podejmowała Sztorm Gdańsk. Po bardzo słabym występie olsztynianek w wyjazdowym meczu w Łodzi, Stomilanki chciały udowodnić że są w formie i potrafią pokazać futbol na wysokim poziomie. Istotnie mecz był jednostronnym widowiskiem a różnica poziomów była znacząca. Należy tu zaznaczyć że drużyna z Gdańska ma w ostatnim czasie swoje problemy, co niestety widać na boisku.

Stomilanki od pierwszych minut kontrolowały grę i już w 11 minucie Sandra Bukowska otworzyła wynik po asyście Valentyny Tarakanovej. Po dziewięciu minutach Ada Rosiak wykorzystuje podanie Katarzyny Grzesik i strzela bramkę na 2-0. W 34 minucie meczu Katarzyna Grzesik ponownie asystuje przy bramce tym razem Valentynie Tarakanovej. Pierwsza odsłona meczy kończy się wynikiem 3-0.    W drugiej połowie meczu do bramki trafia jeszcze dwukrotnie Sandra Bukowska, z którą zawodniczki Sztormu w ogóle nie mogły sobie poradzić w tym dniu.

Przed zawodniczkami Stomilanek trudny tydzień. W środę wyjazd do Kórnik na kolejny mecz ligowy a w następna niedziele mecz na własnym podwórku.