niedziela, 16 września 2018

PSZTYCZEK W NOS

KKP STOMILANKI OLSZTYN – PKS PIASTOVIA PIASTÓW  2-1 (1-0)

W piątej kolejce 1 Ligi Kobiet Stomilanki podejmowały Piastovię Piastów. Mimo że można było się spodziewać łatwej potyczki pomiędzy drużynami, jak było słychać w kuluarach kobiecej piłki, mecz był niezwykle wyrównany. Piastovia, która awansowała z II do I ligi postawiło wysoko poprzeczkę drużynie z Olsztyna. Drużyna przyjezdna jest bardzo dobrze poukładana, jak było widać na boisku dziewczęta z Piastowa doskonale wiedzą jak gra się w piłkę i nie oddały łatwo skóry w spotkaniu ze Stomilankami. Od pierwszych minut starały się wykonywać zadanie meczowe tak żeby wygrać.
W czterdziestej drugiej minucie pierwsza bramkę w tym spotkaniu zdobywa Valentyna Tarakanova i takim wynikiem kończy się pierwsza część gry.
W drugiej odsłonie obraz gry nie ulega zmianie. W pięćdziesiątej ósmej minucie drużyna z Piastowa doprowadza do wyrównania po wykorzystanym rzucie karnym. Bramkarka Stomilanek, która przy niestety niefortunnej interwencji, zderza się z napastniczką Piastovi w polu karnym, co w efekcie prowadzi do rzutu karnego i utraty bramki. Dziesięć minut później Sandra Bukowska strzela na 2-1, ustalając wynik meczu.
Mecz wyrównany, obie drużyny pokazały się z dobrej strony co jest dobrym prognostykiem na kolejne mecze tegorocznych rozgrywek 1 Ligi Kobiet.